Ginbery´s Sloe Gin, 28% alc., 0,7L

412,40 Kč

Ikonický likér na bázi London dry ginu a macerovaných trnek prošlých mrazem. Nedílná součást ginové historie, která se stává také horkou současností!

Počet

Poslední kusy skladem
  • Doprava při osobním odběru v Kladně zdarma. 
Zásilkovna: 73,- Kč
DPD: 160,- Kč Doprava při osobním odběru v Kladně zdarma. Zásilkovna: 73,- Kč DPD: 160,- Kč
Popis

Sloe Gin je ve své podstatě likér vyrobený na bázi London Dry ginu. V našem případě se jedná o Ginbery´s gin, ve kterém byly vymacerovány divoké trnky prošlé mrazem. Dále se přidává cukr, případně další, ryze přírodní látky. To vše dodává Sloe ginu výsledné typické vlastnosti - temně fialovou barvu, sladko-natrpklou chuť a ovocnou vůni s nádechem po mandlích.

Stále se však jedná se čistě o přírodní produkt bez použití umělých barviv, aromat, či konzervantů!

 

Chceme-li se stručně „ponořit“ do historie vzniku Sloe ginu, je třeba se vrátit v čase na počátek 18.století. V té době totiž vzniknul v domově ginu - na britských ostrovech. A trnky ? Britové zkrátka hledali další využití pro plody keříků, kterými farmáři ohraničovali svá políčka. A dokonce se s jejich sklizní ani nemusí příliš spěchat, musí totiž před použitím projít mrazem. Temně fialové šťávě, která Sloe ginu dodá typickou barvu, se ale trošku pomoci musí a plody je před macerací nutné propíchnout. 

480152
1 ks