x 

0

Zanzibar Trade s.r.o.

je tou částí společnosti Zanzibar s.r.o.,která se zabývá obchodní činností. Již od svého založení v roce 1998 se firma věnuje distribuci výrobků nezbytných pro vytvoření dokonalých cocktailů, ochucených káv a dalších lahůdek . Představujeme vám současné portfolio firmy Zanzibar Trade . Obecně se dá říci,že sortimentní nabídku tvoří barmanské sirupy MONIN,likery MONIN, ovocné puree MONIN, cocktailové třešně OPIE´S, kubánský rum RON VARADERO, nápoje typu „ready to drink" VK, španělské likéry BATIDA'S a v neposlední řadě lahodný Capitan Bucanero, 7-mi letý Elixir Dominican.

Při představování jednotlivých skupin nemůžeme začít jinak než sirupovou řadou MONIN. Základní charakteristikou,v dnešní době zdravé výživy,je: NO FAT ¨NO PRESERVATIVES ¨NO CHOLESTEROL .Samozřejmě se jedná o charakteristiku sirupu samotného,což už nemusí platit o výsledném cocktailu,kterého je sirup součástí. Zemí původu je Francie a portfolio sirupů MONIN nabízí více než 100 druhů různých příchutí,barev a aroma.

Firma MONIN S.A. je nezávislý rodinný podnik s tradicí od roku 1912. Firma exportuje své výrobky do více než 100 zemí ,ale také z mnoha zemí dováží vybrané vysoce kvalitní ingredience pro výrobu. Oblibu a kvalitu těchto sirupů na mezinárodní úrovni dokládá fakt,že společnost MONIN je mimořádným přidruženým členem IBA(Mezinárodní Barmanská Asociace). MONIN sirupy jsou vyrobeny z přírodních ovocných a rostlinných výtažků a jak už bylo uvedeno neobsahují tuky,cholesterol a konzervační činidla.

Proč se sirupy MONIN těší oblibě u barmanů? Důvodem může být vysoká koncentrace,barvivost ,chut,aroma a v neposlední řadě také tvar lahve (vhodný na free style). Celé portfolio můžeme rozdělit na sirupy a na štávy.Kategorii štáv tvoří Lime Juice,což je kombinace limetové a citronové štávy a Rantcho ,což je citronový fresh. Pro štávy je charakteristické,že na rozdíl od sirupů musí být skladovány v chladu. Také mají podstatně nižší obsah cukru.

Pro lepší orientaci si můžeme sirupy rozdělit na:

  • ovocné (tvoří většinu portfolia)
  • vhodné pro přípravu ochucených káv (caramel,amaretto,vanilla,chocolat,noisette....)
  • protipóly klasických alkoholických nápojů (blue curacao ,triple sec,bitter)
  • speciality ( sangria , mojito mint , spicy)

Firma Monin nestagnuje a každý rok přináší nejméně dva nové druhy sirupů,které reagují na nové trendy.

Na co se sirupy Monin v gastronomii používají, to je asi dnes většině gastronomů známo, ale dovolte ještě jednou to připomenout a shrnout do čtyř základních skupin jako jsou, míšené nápoje alkoholické a nealkoholické,příprava teplých nápojů(ochucené kávy,punče,hot shakes) a velice oblíbené Milk Shakes a Frozen cocktails. V žebříčku jednoduchosti zaujímá první místo kategorie „ sodas" ,což je pouhé spojení sirupu Monin a syceného nealko nápoje. Obecně platí,že sirup má nápoj zjemnit,ochutit,obarvit a aromatizovat,což může být důvod,proč barmani při přípravě míšených nápojů mohou dát přednost sirupům před likery. (pozn.hlavně by asi barman marně hledal likerovou řadu s takovou paletou příchutí a barev,jakou nabízejí sirupy).

Za zmínku také stojí pojmy jako MOCKTAILS a GEMINI DRINKS(neboli blíženci).

Mocktail vznikly spojením slov Monin a Cocktail a tento název je charakteristický pro nealko cocktaily.Geminni drinks jsou dvojice cocktailů,z nichž jeden je alko a jeden nealko,ale chutově a vizualně se velice přibližují (je to také dáno zastupitelností likeru sirupem). Dostupnost sirupů Monin zajištují jednak velkoobchody specializující se na nápoje a také je můžeme najít v regálech některých obchodních řetězců. Záruční lhůta se pohybuje mezi 2-3 roky a je odvislá od obsahu cukru.

KONTAKTUJTE NÁS

Adresa:
Generála Klapálka 1547, Kladno, 27201

E-mail:
info@sirupy-koktejly.cz

Telefon:
+420 312 246 876

UŽIVATELSKÝ PANEL

ZANZIBAR, s.r.o.

Již od svého založení v roce 1998 se firma věnuje distribuci výrobků nezbytných pro vytvoření dokonalých cocktailů, ochucených káv a dalších lahůdek. Na našich stránkách naleznete veškerý sortiment, který v tuto chvíli dovážíme do České republiky, plus několik produktů, které jsou originály, vyrobené pouze pro nás.

Chcete vědět více?