Osvěžující letní nápoje už nemusí nudit!

 Osvěžující letní nápoje už nemusí nudit

Osvěžující letní nápoje už nemusí nudit!

Díl první – limonády.

Stále vám ještě zní v uších mantra číšníků z dob nedávno minulých, která zazněla vždy po dotazu na nabídku nealko nápojů – „cola, tonic, džus“? Tak s touto odpovědí už neuspěje ani ta nejzaplivanější hospůdka v tom nejtemnějším lese.

Doba pokročila, zákazník je náročnější a nabídka úměrně tomu širší. Vývěsní štíty se jen hemží upoutávkami na „čerstvé“ nebo „domácí“ limonády a barmani popouštějí uzdu své kreativitě. Trendem posledních letních sezón se stala vedle populární bezinkové příchutě hlavně okurková chuť, kterou do českých kaváren a restaurací přinesla značka sirupů Monin a její český distributor firma Zanzibar sro. „Pro zákazníky restauračních zahrádek je nabídka domácích limonád z čestvého ovoce nesmírně atraktivní. Ale znáte to – kvalita ovoce kolísá, chuť si člověk u masově pěstovaných produktů musí spíše vsugerovat a projeví se negativně na výsledném nápoji,“, říká Jan Hořínek, brand manager sirupů Monin. „Zákazník ale právem čeká pokaždé stejnou chuť. Chce si na nápoji pochutnat, ne se šklebit a utěšovat tím, že je alespoň zdravý. A proto jsme tady my se skvělou řadou více než 85 druhů profesionálních sirupů, které vám vysokou kvalitu výsledného nápoje dokáží vždy zaručit!“.

K vykouzlení skvělé osvěžující limonády přitom není potřeba mnoho. Sodovka, v ideálním případě čerstvá z láhve na připravu sodovky. Led či spíše hodně ledu, protože bez něj to v parném létě zkrátka nejde. Monin Lime Juice, limetkovo-citronová šťáva, která každému drinku dodá tu správnou jemnou, citrusovou svěžest. A pochopitelně sirup Monin nesoucí hlavní chuť limonády – skvělý Bezinkový sirup Monin, překvapující okurkový Monin, netradiční bazalkový sirup, se kterým připravíte limonádu, jakou jste ještě nejspíš nikdy neochutnali. Dozdobte ji cherry rajčátkem, lístkem bazalky a rozhodně překvapíte. Připravit jakoukoli limonádu je víc než snadné – 1cl Lime Juice, 2cl sirupu, led, sodovka na dolití do sklenice o obsahu 0,3l. Stejným způsobem pochopitelně můžete vytvořit i další o něco tradičnější limonádové kreace – malinovou, jahodovou, grapefruitovou, ostružinovou nebo krvavý pomeranč.

Osvěžující letní nápoje už nemusí nudit!Co když si chcete si s drinkem malinko vyhrát? Nebojte se, vaše snaha se vyplatí, výsledek za to opravdu stojí – co třeba rozmarná Rozmarýnová limonáda? 2cl Rozmarýnového sirupu Monin, 1,5cl Maracuja puréé Monin, 1cl Monin Rantcho citronové šťávy Monin, 16cl voda, sklenice naplněná ledem – důkladně promíchejte ve sklenici a ozdobte snítkou rozmarýnu. Sami zjistíte, že tento způsob léta se vám bude zdát navýsost šťastným!

Kombinace pikantního zázvoru a exotického kiwi? Ginger Kiwi limo! 2cl Zázvorový sirup Monin, 1,5cl Kiwi Puréé Monin, 1cl Rantcho, 16cl voda, led. Může být kokos pikantní? No jasně a jak! Coco Limo Spicy – 2cl Mango kořeněný sirup Monin, 1,5cl kokosové pyré Monin,1cl Rantcho, 16cl voda, led. Na tom budete ujíždět!

Teplo se blíží, připravte se!

Pokračování příště.

Osvěžující letní nápoje už nemusí nudit!